fbpx
м. Житомир, вул. Старий Бульвар, 21
Пон.-П'ятн. з 10:00 до 18:00
Суб. з 10:00 до 14:00

Зв’язок з експертом – Голова асоціації фахівців з нерухомості Житомирського регіону Мелай Наталія про нерухомість під час війни


📎Нерухомість під час війни: що та як працює?

Запитань безліч, проте в інформаційному просторі легко заплутатись. Тож ми звернулись за консультацією до експерта, яка погодилась дати відповіді на популярні питання щодо операцій з нерухомістю.

Про нерухомість на Житомирщині – розповідає Голова асоціації фахівців з нерухомості Житомирського регіону – Мелай Наталія.

🔑Чи спостерігається зростання цін у нерухомості?

Для себе на даний час розподіляю нерухомість на 4 сегменти: оренда комерційних приміщень, первинний та вторинний ринок, а також оренда житла. Виокремила саме ці сегменти, оскільки працювати за іншими напрямками наразі неможливо.
Щодо оренди комерційних приміщень – в більшості випадків власники, аби не втратити клієнта, готові робити знижки до -50% від «довоєнної вартості».
По первинному ринку спостерігається зріст цін на 25-30%, особливо виокремлюються новобудови, які мали високий показник попиту.
Об’єкти вторинного ринку, які були наявні у період довоєнного часу не зазнали змін у вартості. По нових пропозиціях підняття вартості також не спостерігається.
Оренда житла – в порівнянні з загальноукраїнським ринком нерухомості – у житомирському регіоні спостерігається підняття цін лише останні два тижні. Це зумовлено збільшенням потоку внутрішньо переміщених осіб до міста.
Слід зазначити, що Житомир досить стабільний у своїй ціновій політиці.

🔑Які держпрограми можуть бути для купівлі житла?

На даний час вже діють програми по компенсації втрат та відновленню житла, про це детальніше.
29 березня Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні заявив: “Держава відшкодує втрати будинку чи квартири внаслідок бойових дій. Кожен наш громадянин і громадянка вже можуть подати заявку у Дії”.
1 квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації”.
У прикінцевих та перехідних положеннях законопроєкту зазначається, що документ набирає чинності через два місяці з дня його опублікування.
Компенсацію можуть отримати фізичні особи – громадяни України, які є:
а) власниками пошкоджених та/або знищених об’єктів нерухомого майна;
б) особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт та які не прийнято в експлуатацію;
в) членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
г) спадкоємцями вказаних осіб;
Також на компенсацію можуть розраховувати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які здійснюють утримання відповідних будинків, щодо відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.
Для зручності, детальну інформацію про розмежування компенсації та порядок реєстрації ушкоджень зазначено на наступному ресурсі:
www.epravda.com.ua/columns/2022/04/11/685560/

Житомиряни, які втратили житло внаслідок ворожих бомбардувань, отримують з міського бюджету кошти на оренду житла – від 5 до 10 тис. грн.
Посилаючись на інформацію від мера міста, Сергія Сухомлина, така компенсація здійснюється наступним чином:
«Тим, у кого повністю зруйноване житло, ми даємо компенсацію: рішення ухвалюється на засіданні виконкому і проводяться виплати з розрахунку 5 тисяч гривень на місяць. Щоб отримати цю компенсацію, людина має прийти в ЦНАП на вулиці Михайлівській і подати заяву на отримання матеріальної допомоги для оренди житла у зв’язку з втратою житла. В залежності від складу сім’ї сума компенсації може бути від 5 до 10 тис. грн на місяць, ці кошти перераховуються на карту. Сім’я буде отримувати ці кошти допоки держава не відшкодує їм зруйноване житло».

🔑Чи можна зараз придбати житло?

Якщо говорити про ринок первинної нерухомості – на даний час частково відновили своє будівництво деякі житлові комплекси – переважно ті, які активно користуються попитом і до початку війни. Відділи продажу таких ЖК працюють, можна переглянути та придбати об‘єкти.
Вторинний ринок також починає повноцінно працювати – фактично сьогодні відновлено роботу державних реєстрів. Тож оформити нерухомість чи зареєструвати бізнес в Житомирі тепер можливо.

Варто зазначити, місто тримає бойовий дух – бізнес працює, і жителі відзначаються неабиякою мужністю та згуртованістю. Ми надаємо допомогу всім, хто цього потребує та вдячні кожному, хто долучається до громадських ініціатив. Разом ми сила, тож Перемога буде за нами!

Контакти
  • Об'єкт будівництва ЖК Преміум Парк:

    м.Житомир, вул. Синельниківська, 14

  • Відділ показів:

    м.Житомир, вул. Старий Бульвар, 21

  • Контактні телефони: +38 (097) 115-00-33+38 (093) 020-19-04
  • E-mail: premiumpark.zt@gmail.com
Якщо у Вас виникли будь-які запитання, зв'яжіться з нашими менеджерами для професійної консультації і відповідей на всі питання.
Ви можете написати на адресу служби підтримки або зателефонувати менеджеру безпосередньо.
Чекаєм ваших листів!






  • Марина Керівник відділу продажів
  • ЛюдмилаМенеджер центру показів
  • ВолодимирМенеджер по роботі з діючими клієнтами
  • ЛіліяРегіональний керівник відділу продажів
  • ІринаМенеджер центру показів