«Розмова із забудовником. Що варто знати при виборі ЖК»
5 порад від спеціалістів ЖК «Преміум Парк».
У попередньому матеріалі ми розбирали з вами питання побутових дрібниць, які багато важать у щоденному житті звичайного мешканця багатоповерхівки, при виборі квартир для проживання. Сьогодні ми заглибимося у більш вагомі речі, які стосуються безпосередньо новобудов. І дамо відповіді на питання: як обирати забудовника, на що звертати увагу в першу чергу, як вести розмову і що повинно бути прописано у договорі.
№1. Вибір житлового комплексу
Широкий вибір житлових комплексів і фірм-забудовників часом збивають з пантелику рядового мешканця, тож, перше, що необхідно зробити – пошукати додаткову інформацію про житловий комплекс в мережі Інтернет. Місцеві ЗМІ не обійдуть увагою скандальні історії, що супроводжують будівництво. На цьому етапі відсіюється половина потенційних забудовників. Далі працюємо із тими, що залишилися – уважно вивчаємо сайт фірми, шукаємо відгуки на тематичних форумах і блогах.
№2. Телефонний дзвінок до компанії-забудовника
Погодьтеся, перш, ніж приїхати до центру продажів є сенс туди спершу зателефонувати. Буквально перші хвилини телефонної розмови дадуть вам уявлення про рівень компанії, її серйозність, фаховість менеджерів з продажу (серйозні надійні компанії вкладають ресурси у навчання свого персоналу, підняття рівня кваліфікації).
Питання, на які повинен менеджер з продажів дати вам відповідь телефоном:
№3. «Очна ставка»
Місцерозташування офісу (центру продажу) компанії-забудовника, як правило, знаходиться неподалік уже розпочатого будівництва чи ділянки під нього. Звертайте увагу на обстановку в центрі – тут повинна знаходитися вся інформація про будівництво, компанію-забудовника, клієнтів, попередніх проектів. Зазвичай, порожній офіс не змусить надовго вас затриматися і продовжувати розмову, і навпаки, центр продажів з великою кількістю брендованої продукції, фотографіями клієнтів, проектами, візуалізацією будинку, який будується, тощо вартий того, аби придивитися ближче до забудовника.
І почати задавати питання: перше з яких, звісно, ціна квадратного метру. У обраного забудовника обов’язково з’ясуйте конкретну ціну на конкретну квартиру, адже ціна може коливатися залежно від поверху, планування, вигляду з вікна тощо. Далі вас повинні зацікавити варіанти розрахунків за квартиру (завжди в національній валюті) і остаточна вартість житла, яке ви плануєте придбати.
Одразу з’ясуйте метраж квартири, попросіть показати проект. Також уточняйте у кого саме ви купляєте квартиру – інвестора, забудовника чи продавця. Хороша репутація та історія кожного з них – ваш спокій і запорука успішного придбання квартири.
Надійний і серйозний забудовник ніколи не відмовить вам у «прогулянці» на будівництво у супроводі менеджера з продажів, аби на власні очі могли побачити місце майбутнього житла, комунікації, під’їзні шляхи, інфраструктуру.
Насторожити вас має нав’язливий сервіс а-ля «або зараз, або буде пізно», офіс у житловому будинку у квартирі, пропозиція підписання договору деінде (на будівництві, в кафе тощо).
№4. Законність будівництва
У центрі продажів вам повинні показати без заминки наступні документи:
Перевірте рішення, винесені за позовами до компанії-забудовника (reyestr.court.gov.ua ).
№5. Договір: документи мають значення
Уважно вивчіть договір, який пропонує вам компанія-забудовник.
Зверніть увагу на форму оплати: недобросовісний забудовник запропонує вам оплатити готівкою суму або перевести її на ТОВ, яке ніяким чином не прописане у договорі.
Топ- 10 обов’язкових пунктів договору із забудовником
1 . Вказівка секції, поверху, номери і площі квартири, що купується, вартість квадратного метра
2 . Чіткі терміни виконання робіт і здачі будинку в експлуатацію
3 . Планування квартири
4 . Пункт про захист персональних даних
5 . Ризики і непередбачені обставини, які звільняють забудовника від відповідальності ( форс — мажор), відповідальність продавця за невиконання зобов’язань
6 . Зобов’язання забудовника не відчужувати майнових прав на квартиру третім особам
7 . Частини, обсяг, терміни, умови інвестування ( сума і порядок оплати )
8 . Перелік документів , на підставі яких забудовник здійснює будівництво
9 . Способи вирішення спорів
10 . Термін дії договору, реквізити сторін.
м.Житомир, вул. Синельниківська, 14
м.Житомир, вул. Старий Бульвар, 21